Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> До меморіалу «Вічно живим» сьогодні поклали квіти пам’яті з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів

До меморіалу «Вічно живим» сьогодні поклали квіти пам’яті з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів

Квітень 11, 2020

Сьогодні вся світова громадськість відзначає Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів

Цей день є нагадуванням всьому світу про трагічні події Другої Світової війни, які забрали життя людей, що загибли у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового тримання.

11 квітня 1945 року в’язні концтабору Бухенвальд підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю.

За роки Другої Світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, із них 5 мільйонів — громадяни Радянського Союзу.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн було більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

В окупованому гітлерівцями  Кременчуці також було декілька концтаборів, у яких закатовано біля 100 тисяч полонених. Найбільший концтабір був розташований у районі сучасного меморіального комплексу «Вічно живим». У німецьке рабство за період тимчасової окупації було забрано до 10 000 мешканців м. Кременчука, переважно молоді. В результаті знищення і вигнання частини населення в Німеччину із 115 тис. довоєнного населення Кременчука залишилося на момент звільнення міста радянськими військами всього 18 тис. мешканців.

Незважаючи на те, що наша держава сьогодні живе в умовах введення надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширення коронавірусної інфекції COVID-19, в місті, як і по всій Україні введено карантинні заходи, у пам'ять про ті страшні події часів Другої світової війни від усієї кременчуцької громади, від міської влади до підніжжя меморіалу «Вічно живим» поклали квіти секретар міської ради Юрій Гриценко та керуючий справами виконкому Руслан Шаповалов.

Кременчук пам’ятає і свято береже свою історію, у вдячних кременчужан ніколи не згасне пам'ять про тих, хто ціною власного життя дарував мир і свободу усім наступним поколінням.

Фотогалерея