Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

5 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Пішла у вічність легендарна визволителька Кременчука Валентина Камишнікова

Пішла у вічність легендарна визволителька Кременчука Валентина Камишнікова

Травень 08, 2020

НЕКРОЛОГ

8 травня 2020 року, в День пам’яті та примирення, напередодні Дня Перемоги, на 97-му році  пішла  з життя легендарна кременчужанка, ветеран ІІ Світової війни, учасник бойових дій, інвалід війни 1 групи, визволитель нашого міста Валентина Трохимівна Камишнікова.

Народилася Валентина Трохимівна   30 березня 1924 року в селі Низи Кременчуцького району Полтавської області. Закінчила І курс Кременчуцького медичного технікуму. Добровільно пішла на фронт, була направлена санінструктором в 1049-й стрілецький полк. Під час Другої світової війни воювала на Сталінградському, 2-му, 3-му Українських фронтах. Брала участь в обороні Москви, Корсунь-Шевченківській операції, звільняла Україну, Молдавію, Румунію, Угорщину, Австрію. Нагороджена орденами “Вітчизняної війни I ступеня”, “Червоної Зірки”, “За мужність”, медалями “За відвагу”, “За бойові заслуги”, “За взяття Відня”, “За взяття Будапешта” та іншими. Старшина медслужби, яка  під час боїв винесла з поля бою сотні поранених воїнів, надала їм першу допомогу, багатьом із них врятувала життя.

Легендарна визволителька брала участь у боях за звільнення  Кременчука від нацистів.  

У травні 1946 року демобілізувалась та вийшла заміж. Спочатку продовжувала працювати у своїй військовій частині, яка базувалася в Угорщині. Потім працювала за місцем служби чоловіка – Самарканд, Ташкент, Іркутськ. У 1952 році переїхала у Кременчук. Разом з чоловіком виховала 3 доньок. З 1965 року працювала на м’ясокомбінаті, у 1991 році вийшла на заслужений відпочинок.

Подальше своє життя пов’язала з громадською діяльністю. Була активістом ветеранського руху міста, передавала свій багатий військовий і життєвий досвід молодому поколінню.  Валентина Трохимівна завжди користувалася повагою у людей. Її знали, любили, нею захоплювалися, з неї брали приклад.

         Смерть невблаганна, вона забрала від нас не просто прекрасну людину, не просто легенду Кременчука, прекрасну жінку,  але й  кременчужанку з Великої літери – патріота свого міста. Не стало Валентини Трохимівни Камишнікової, але світла пам’ять про неї навічно залишиться в наших серцях.

Кременчук і кременчужани глибоко сумують з приводу  тяжкої непоправної втрати і висловлюють щирі співчуття рідним та близьким Валентини Камишнікової.

 

 

Міський голова Кременчука Віталій Малецький, народний депутат України Юрій Шаповалов, народний депутат України Олексій Мовчан, депутати Кременчуцької міської ради, члени виконавчого комітету, Почесні громадяни міста,  міська рада ветеранів, громадськість міста.

Фотогалерея