Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

9 °C

Ви тут: Новини >> «єМалятко» у Кременчуці

«єМалятко» у Кременчуці

Травень 08, 2020

«єМалятко» –  електронний сервіс, завдяки якому при наявності тільки однієї заяви молоді батьки зможуть отримати за їх бажанням до 10 базових послуг, пов’язаних з народженням дитини. При цьому не треба обходити різні установи та готувати кожного разу нові пакети документів. 
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» від 10 липня 2019 року № 691 молоді батьки через «єМалятко» можуть оформити такі послуги: державна реєстрація народження; визначення походження дитини; реєстрація місця проживання; призначення допомоги при народженні дитини; призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків; визначення належності новонародженої дитини до громадянства України; внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.
В Україні подібний сервіс вже активно працює у таких містах, як Київ, Харків, Луцьк, Вінниця, Одеса, Рівне, Запоріжжя (загалом більше ніж 10 міст України). Відтепер до них приєднався і Кременчук. Поки що через кременчуцький ЦНАП можна замовити лише 4 послуги: 
•    державну реєстрацію народження дитини; 
•    реєстрацію народженої дитини в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків; 
•    присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі,
•    призначення допомоги при народженні дитини.
Але згодом цей пакет розшириться. 
Протягом першого дня підключення до порталу «Дія», а саме 7 травня, через ЦНАП було подано 3 заявки на комплексну послугу «єМалятко». І вже сьогодні молоді батьки отримали замовлені документи на руки. 
Міський голова Віталій Малецький привітав родини з поповненням і поцікавився їхньою думкою щодо роботи сервісу  «єМалятко». Після чого він у режимі онлайнзв’язку мав розмову з заступником міністра цифрової трансформації Людмилою Рабчинською. Віталій Малецький зазначив, що міська влада Кременчука зацікавлена у всіх проєктах, які працюють на благо людей, у місті створені  сучасні умови для надання адміністративних послуг населенню, і влада й далі працює над покращенням  якості та спрощенням процедури обслуговування громадян. 
В свою чергу, Людмила Рабчинська подякувала міському голові за співпрацю, зазначивши, що Кременчук одне з небагатьох міст України, які швидку підхоплюють прогресивні ідеї та втілюють їх у життя, тож, міністерство готове і надалі співпрацювати з Кременчуком. 
    
Варто зазначити, що впровадження електронного сервісу реалізується Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Прем’єр-міністра України, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Державної міграційної служби, Державної податкової служби та за сприяння міжнародних проектів.


 

Фотогалерея