Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

5 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> У Кременчуцькій міській художній галереї відкрито виставку«Європейська культура – в європейському місті»

У Кременчуцькій міській художній галереї відкрито виставку«Європейська культура – в європейському місті»

Липень 10, 2020

10 липня 2020 року у Кременчуцькій міській художній галереї відкрилась Міжнародна виставка словацьких художників.

У її відкритті взяли участь Посол Словаччини в Україні пан Марек Шафін та міський голова Віталій Малецький. Захід відбувся  з урахуванням карантинних  обмежень,

Посол Словаччини в Україні пан Марек Шафін зазначив, що виставку словацьких художників у Кременчуці планували відкрити раніше, але через поширення COVID-19 довелося перенести цю  важливу мистецьку подію. Завдяки ній жителі Кременчука матимуть можливість не тільки познайомитися з творчістю словацьких митців, а й відчути особливий колорит  Словаччини.

Віталій Малецький подякував Мареку Шафіну за організацію цієї виставки та можливість культурних обмінів між нашим містом, Україною і Словаччиною, а також за підтримку розвитку дитячої дипломатії Він зазначив, що твори, представлені на виставці, показують, що  словацький і український народи мають багато спільного.  «Словаччина знаходиться поряд з Україною, країни мають спільну історію, можливо в ній з’являться нові сторінки, пов’язані зі спільною економікою, спільним розвитком і спільним рухом до об’єднаної сильної Європи», - підкреслив Віталій Малецький. Керівник міста висловив переконання, що дружба між Україною і Словаччиною і надалі  розвиватиметься  та міцнішатиме, а у Кременчуці  буде реалізований ще не один  цікавий спільний проєкт.

В експозиції представлені 69 творів, серед яких олійні полотна, акварелі, акрилові роботи сучасних і оригінальних  словацьких художників Мистецького об’єднання АRTEM м.Братислава: Іжі Брецо, Іветти Албречтової Дузакової, Давіда Ферела, Пітера Гарґаша, Стефана Янзіка, Олександра Маурера, Любомира Міка, Олександра Мосьо, Мирослава Мотицика, Золтана Ензое Надь, Ігоря Піачки, Мона Руеле, Максиміліана Руманського, Павола Сіма Юрічека, Стефана Сірокого, Павола Стеська, Катаріни Відрової та Радки Вом. Окрім модерного, подекуди містичного й романтичного живопису, у великій  залі художньої галереї виставлені скульптури з каменю, деревини, кераміки та прекрасні вироби гутного скла ручної роботи. Художнім творам характерні свобода думки, оригінальність творчого мислення, розмаїття фарб, технічних прийомів і багатство тем. Це дає можливість відвідувачу розкрити феномен сучасного словацького мистецтва, як продовжувача національних історичних традицій й зберігача культурної пам’яті.

     Одночасно на стендах представлені кращі роботи дітей з Кременчука, Дніпра, Хоролу, Кропивницького та Конотопу учасників Конкурсу дитячого малюнку «Словаччина чарівна країна».

     Вже з 11.00 10 липня 2020 року з виставкою можуть познайомитися всі бажаючі

     Для зручності відвідувачів художня галерея працює за літнім графіком з дотриманням маскового режиму: середа – п’ятниця від 11.00 до 18.00, субота, неділя – від 11.00 до 18.30

Фотогалерея