Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

-6 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> У Кременчуці вшанували пам’ять загиблих українських патріотів

У Кременчуці вшанували пам’ять загиблих українських патріотів

Серпень 29, 2020

29 серпня 2020  року  Кременчук приєднався до загальнодержавних заходів, присвячених відзначенню Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цього дня  біля пам’ятного знаку у парку «Ювілейний»  відбувся захід із вшанування пам’яті військових, які загинули в Іловайському котлі, та всіх загиблих українських патріотів.  Перед учасниками меморіального заходу виступили  учасники антитерористичної операції на сході України.  Вони згадали трагічні події серпня 2014 року, учасниками яких їм довелося бути, своїх побратимів, які загинули у Іловайському котлі. Від імені батьків, які втратили у неоголошеній війні найдорожче - своїх рідних, виступила мати загиблого учасника АТО Валентина Шевченко.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять героїв, які віддали свої  життя за свободу, цілісність і незалежність України. На знак вічної поваги до їх подвигу  прозвучали залпи військового салюту, а громада поклала оберемки живих квітів до підніжжя пам’ятного знаку.

Панахида за загиблими українськими патріотами відбулася на Свіштовському кладовищі біля меморіалу, спорудженого  на честь загиблих учасників АТО. Пам'ять про героїв назавжди залишається в серцях і душах вдячних кременчужан.

Нагадаємо, Іловайський котел став однією з найкривавіших подій за час проведення антитерористичної операції на сході України.  За даними офіційної статистики,   в Іловайській трагедії загинуло  близько 400 українських військових та 500 поранено.  Є серед них і 11 кременчужан:  Олексій Борищак, Антон Бутирін, Олексій Древаль, Юрій Дудка, Андрій Деребченко, В’ячеслав Іонов, Олександр Карпенко, Антон Кирилов, Василь Милащенко, Дмитро Назаренко, Степан Усс.  

Фотогалерея