Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Кременчуцькою ПЛР - лабораторією вже здійснено більше 2 180 досліджень на коронавірусну інфекцію

Кременчуцькою ПЛР - лабораторією вже здійснено більше 2 180 досліджень на коронавірусну інфекцію

Вересень 03, 2020

Ситуація з захворюванням на COVID-19 в Україні досить нестабільна. За  інформацією Міністерства охорони здоров’я України, загальнодержавні  показники захворювання на коронавірусну інфекцію в країні стрімко зростають. Встановити діагноз COVID-19 у хворого можна лише  шляхом тест досліджень, найефективнішим із яких є ПЛР тестування. На початку карантину ПЛР дослідження проводилися лише на базі регіональних і столичних лабораторних центрів. Тому, аби отримати з них результати та встановити реальний діагноз хворому пацієнту  з підозрою на COVID-19,  витрачалося чимало часу.  

Щоб мати можливість оперативно призначити лікування кременчужанам, інфікованим коронавірусом, міським головою Віталієм Малецьким було ініційовано створення ПЛР лабораторії у Кременчуці. На її облаштування були спрямовані видатки з міського бюджету, а також благодійні кошти.  У короткі строки були проведені ремонтні роботи, встановлено обладнання, отримані всі необхідні дозволи. У підсумку - місто отримало сучасну ПЛР лабораторію, обладнану в  повній відповідності до міжнародних та національних стандартів біологічної безпеки. Лабораторія працює з травня поточного року.

Станом на 1 вересня   всього проведено 2180 досліджень, обстежено 2049 осіб, виявлено 49 позитивних випадків захворюваності.  Результати аналізів пацієнти отримують майже миттєво, що дає змогу вчасно розпочати лікування у разі необхідності. Власна ПЛР лабораторія дозволяє контролювати рівень розповсюдження захворюваності на COVID-19 у нашому місті.

Наразі у Кременчуці є також 4 лабораторії, де можна пройти ІФА-тестування, тобто визначити наявність антитіл до коронавірусу.