Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C

Ви тут: Новини >> ПрАТ «АвтоКрАЗ» заборгував своїм працівникам понад 58 млн. грн. заробітної плати

ПрАТ «АвтоКрАЗ» заборгував своїм працівникам понад 58 млн. грн. заробітної плати

Жовтень 19, 2020

Сьогодні на засіданні міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат одним із головних розглядалося питання щодо заборгованості ПрАТ «АвтоКрАЗ» із виплати заробітної плати.
Члени комісії на чолі із заступником міського голови Ольгою Усановою занепокоєні ситуацією на ПрАТ «АвтоКрАЗ», адже станом на 15.10.2020 року загальна заборгованість із виплати заробітної плати  ПрАТ «АвтоКрАЗ складає 58 539 900 грн. Крім того, за даними Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області заборгованість ПрАТ «АвтоКрАЗ» з відшкодування пенсій на пільгових умовах станом на 15.10.2020 складає більше 13 млн. грн.. Також за даними Кременчуцького управління Головного управління державної податкової служби у Полтавській області заборгованість ПрАТ «АвтоКрАЗ» зі сплати єдиного соціального внеску станом на 15.10.2020 складає19 131 425,45 грн.  
Такий стан справ є недопустимим, адже робітники заводу, по суті, позбавлені грошових засобів існування. І така ситуація спостерігається щонайменше рік. Керівництво підприємства не вирішує дане питання.
Вперше заборгованість на підприємстві виникла у вересні 2019 року і станом на 01.11.2019 становила 12 880 000 грн. Вже тоді члени міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат забили тривогу і звернулися до керівництва КрАЗу  за поясненнями. Фінансовий директор ПрАТ «АвтоКрАЗ» Дмитро Новицький у листопаді 2019 року повідомив, що заборгованість виникла через відсутність реалізації продукції в тих об’ємах, які були заплановані з початку року та призупинення дії кількох інвестиційних програм. Але він не володів необхідною інформацією щодо  фінансового стану  підприємства, перспектив погашення заборгованості із виплати заробітної плати, не надав ніяких обґрунтованих пояснень щодо конкретних дій керівництва підприємства у вирішенні ситуації, що склалася.
Департамент соціального захисту населення та питань АТО неодноразово надсилав листи генеральному директору ПрАТ «АвтоКрАЗ» щодо призначення відповідальної особи, яка буде повідомляти суму невиплаченої заборгованої заробітної плати та суму невиплаченої поточної заробітної плати, але  відповіді так і не отримав. Представники підприємства перестали з’являтися на засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Не з’являються вони і на засідання обласної комісії.
У грудні 2019 року   міським головою Віталієм  Малецьким було направлено листи генеральному директору ПрАТ «АвтоКрАЗ», арбітражному керуючому – розпоряднику майна ПрАТ «АвтоКрАЗ» з вимогою невідкладно вжити всіх можливих заходів щодо вирішення питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємстві у найкоротший термін. Копія листа направлена начальнику Управління служби безпеки України в Полтавській області.  
23 грудня  від генерального директора ПрАТ «АвтоКрАЗ» надійшла відповідь, що основною причиною заборгованості із виплати заробітної плати залишається гострий дефіцит обігових коштів через невиконання своїх зобов’язань з боку споживачів продукції підприємства: Міністерства оборони України, підприємств групи «Нафтогаз», облавтодорів, компанії «Метінвест», іншого джерела фінансування підприємство на даний час не має.
У січні 2020 року питання заборгованості із виплати заробітної плати працівникам ПрАТ «АвтоКрАЗ» знову розглядалося на засіданні міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.  Генеральний директор ПрАТ «АвтоКрАЗ», якого було запрошено особисто, не з’явився  на засідання комісії, а фінансовий директор підприємства, який  прибув замість нього, вкотре не надав відповідей на питання щодо перспектив погашення заборгованості із виплати заробітної плати та конкретних дій керівництва підприємства у вирішенні даної ситуації.  
З початку  поточного року виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради неодноразово направлялися листи  до керівництва підприємства щодо вжиття заходів з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати та надання графіка погашення зарплатних боргів, але керівництво та власник ПрАТ «АвтоКрАЗ» не поспішали вирішувати проблему, ігноруючи вимоги міської влади.
У вересні 2020 Кременчуцькою міською радою Полтавської області за ініціативою міського голови Віталія Малецького були прийняті звернення до Президента України та  Прем’єр-міністра України з проханням невідкладно розглянути можливість переходу ПрАТ «АвтоКрАЗ» у стовідсоткову власність держави та включення його до складу  державного концерну «Укроборонпром» як підприємства машинобудування, яке може мати стратегічне значення для обороноздатності України.
Працівники ПрАТ «АвтоКрАЗ» неодноразово виходили на мітинги, вимагаючи від керівництва підприємства та його власника повернути їм чесно зароблені кошти. Проте вимоги заводчан до цих пір залишаються без відповіді.
На сьогодні кременчуцька міська влада надає юридичну допомогу працівникам заводу, зокрема, допомагає у підготовці позовів до суду щодо виплати зарплати ПрАТ «АвтоКрАЗ». Вже прийнято 372 працівники, підготовлено майже 280 позовів.
На засіданні комісії сьогодні був присутній фінансовий директор ПрАТ «АвтоКрАЗ» Дмитро Новицький, який, на жаль, знову не дав відповіді на жодне запитання, яке задавали йому і голова комісії Ольга Усанова, і працівники заводу, що теж були присутні на комісії. Не почули від нього присутні на комісії ні про можливі шляхи вирішення проблеми, ні про строки погашення зарплати, ні про те, коли будуть погашені борги перед пенсійним фондом, перед місцевим та державним бюджетами.
У результаті комісія прийняла рішення про звернення до Офісу Президента України, Державної служби України з питань праці, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України щодо втручання в дану ситуацію.