Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

Ви тут: Новини >> Будівництво мостового переходу через р. Дніпро у Кременчуці розпочнеться вже у 2021 році

Будівництво мостового переходу через р. Дніпро у Кременчуці розпочнеться вже у 2021 році

Жовтень 22, 2020

За інформацією Укравтодору, Служба автомобільних доріг у Полтавській області оголосила тендер на будівництво вантового мосту у місті Кременчуці. Орієнтовний термін початок будівельних робіт — весна 2021 року.

Над вирішенням питання будівництва у Кременчуці нового мостового переходу через Дніпро працювали ще з 1987 року, коли фахівці мостовипробувальної станції Південної залізниці зробили висновок про незадовільний технічний стан діючого мосту,  збудованого ще у грудні 1949 року.  Варто зазначити, що кількість транспорту,  а також навантаження від нього за більш ніж 60 років експлуатації об’єкту збільшилось в десятки, а може і в сотні разів. Через нього проходять дві важливі для регіону державні дороги: Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя та М-22 Полтава — Олександрія.

 Незважаючи на те, що  Кременчук давно потребує нового мостового переходу  і має  проєктну документацію на його будівництво, в останні роки почали  обговорювати питання щодо спорудження нового мосту під Горішніми Плавнями в обхід міста. Цей проєкт не враховував транспортної проблеми Кременчука, як у сполученні між лівобережною та правобережною його частинами, так і у спрямуванні транзитних транспортних потоків.

Міський голова Віталій Малецький неодноразово звертався до керівників області,  Укравтодору щодо необхідності спорудження нового мостового переходу у Кременчуці. За його ініціативи були проведені громадські слухання, на які були запрошені фахівці Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст "ДІПРОМІСТО", що обґрунтовано роз’яснили, чому новий мостовий перехід має бути  саме у Кременчуці.  На пленарному засіданні  позачергової  сесії Кременчуцької міської ради  23 січня 2020 року прийнято рішення «Про звернення депутатів Кременчуцької міської ради Полтавської області до Полтавської обласної ради та Полтавської обласної державної адміністрації щодо внесення змін до Схеми планування території Полтавської області». Приємно, що  думку кременчужан  таки врахували.

За словами голови Укравтодору Олександра Курбакова, закінчити будівництво мосту у Кременчуці планують якомога швидше. Термін реалізації проєкту 3 роки. Він також зазначає, що цей сучасний проєкт, із залученням найкращих світових практик і якісних українських матеріалів, стане знаковим об’єктом Великого будівництва 2021-2022 років.

Новий міст у Кременчуці буде вантовим за схемою 180+360+180. Запланована протяжність (разом з підходами) — 1,7 км. Світова практика засвідчує, що останні 20 років на прогонах більше 150 метрів прийнято будувати саме вантові мости. Подібні проєкти менш матеріаломісткі, а значить — у результаті чинять менший негативний вплив на довкілля. Також вантовий міст  відповідає вимогам судноплавства.

Проєктом передбачається локалізація виробництва — 95 % усім матеріалів будуть вітчизняного виробництва.

Фотогалерея