Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Укравтодор підписав договір на будівництво нового мосту через Дніпро в місті Кременчуці

Укравтодор підписав договір на будівництво нового мосту через Дніпро в місті Кременчуці

Лютий 08, 2021

8 лютого 2021 року Державне агентство автомобільних доріг України підписало договір на будівництво нового моста через Дніпро у м. Кременчуці  за 11,25 млрд. грн. з  компанією DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş., що стала переможцем тендеру  і реалізовуватиме  цей проєкт.

За інформацією Укравтодору, новий міст стане довгоочікуваною альтернативою Крюківському мосту, який  звели ще у 1872 році, і який давно не відповідає потребам головного промислового вузла Полтавської області. Ця переправа сьогодні перебуває в аварійному стані. Подальше руйнування Крюківського мосту загрожує транспортним колапсом Центральній Україні, адже через нього проходять дві дороги державного значення: М-22 Полтава – Олександрія та Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя та залізнична гілка.

У Державному агентстві автомобільних доріг України  повідомляють, що загальна довжина ансамблю – понад 3 км, довжина мостового переходу з підходами – 1 700 м. Згідно з ТЕО, схема вантового мосту 180+360+180, що також відповідатиме вимогам судноплавства. Переправа матиме 4 смуги руху, по дві у кожному напрямку.  На правому березі Дніпра підходи до мосту сполучатимуться з дорогою Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя. На лівому — з вуличною мережею Кременчука. У цих точках передбачено будівництво різнорівневих транспортних розв’язок. Початок будівництва – березень 2021, термін – 3 роки. При будівництві 95% матеріалів будуть українського виробництва.