Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

20 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> У Кременчуці навіть після підвищення вартості тарифи на проїзд у громадському транспорті залишаться серед нижчих в Україні

У Кременчуці навіть після підвищення вартості тарифи на проїзд у громадському транспорті залишаться серед нижчих в Україні

Липень 13, 2021

Сьогодні на засіданні робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» було проведено обговорення проєктів виконавчого комітету щодо встановлення тарифів на проїзд у громадському транспорті Кременчука різної форми власності. Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко наголосив на тому, що у Кременчуці ціни на разову поїздку в тролейбусах, автобусах і маршрутних таксі тривалий час не змінювалися, а саме, в тролейбусах і автобусах комунальної форми власності вартість проїзду становила  2 грн., в маршрутних таксі – 6 грн. та маршрутних таксі, що працюють у «звичайному» режимі,  – 4 грн.. У порівнянні з іншими містами України ці тарифи були та наразі залишаються найнижчими в Україні.

Володимир Пелипенко підкреслив, що на даний час складові тарифів на проїзд у громадському транспорті, беручи до уваги зміни в економічній ситуації, значно змінилися в бік збільшення.  Зокрема, у порівнянні тільки з 2018 роком мінімальна заробітна плата в країні підвищилася на 61%, зросли вартість запасних частин, витрати на технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів, вартість транспортних засобів, загальновиробничі та інші витрати. Все це спонукає збільшити тарифи на громадські перевезення аби в належному рівні утримувати автотранспортні підприємства та забезпечувати безперебійну роботу пасажирського транспорту в місті.

Головуючий на засіданні зазначив, що відповідно до економічних розрахунків, вартість проїзду в тролейбусах і комунальних автобусах має становити 8 грн.. Але розуміючи, що цей транспорт має соціальну функцію та ним користуються  десятки тисяч кременчужан, піднімати тарифи до такого рівня в місті не будуть. Разом із цим запропоновано встановити вартість разової поїздки в комунальному громадському транспорті 5 грн.. Прийняття цього рішення є компромісним як для перевізника, так і для пасажирів.  

На засіданні робочої групи було наведено приклад того, що наразі в багатьох містах України теж затверджуються нові тарифи на пасажироперевезення. Так, тільки у комунальному громадському транспорті м. Івано-Франківськ вони становлять  10 грн..

Щодо вартості проїзду  в  пасажирському транспорті приватної форми власності, то у Кременчуці пропонується встановити вартість разової поїздки в маршрутних таксі на рівні 8 грн., а транспортних засобах, які працюють в «звичайному» режимі (великі автобуси) –  5 грн..  

Варто зазначити, що навіть після підвищення вартості тарифів на проїзд у громадському транспорті Кременчука, у нашому місті вони залишаться серед нижчих в Україні.

Теги: #Новини