Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

11 °C

Ви тут: Новини >> В картинній галереї Наталії Юзефович почала працювати художня виставка «Вишиванка в живописі Наталії Юзефович»

В картинній галереї Наталії Юзефович почала працювати художня виставка «Вишиванка в живописі Наталії Юзефович»

Серпень 20, 2021

20 серпня 2021 року в картинній галереї Наталії Юзефович почала працювати художня виставка «Вишиванка в живописі Наталії Юзефович», на якій представлені твори з фондового зібрання галереї.

Від Буковини до Полтавщини – така географія життя і творчості художниці Наталії Юзефович.

Багатство і різноманіття українських традицій, захоплення людьми, які не втратили зв'язок з народним мистецтвом, яскрава краса українок мали великий вплив на творчість художниці, давали їй сили, ідеї, натхнення.

Невипадково саме вишиванка стала для Наталії Володимирівни символом української народної традиції та національної культури, бо це не просто одяг. Вишиванка - душа нашого народу, наш оберіг, багатовікова історія, міфологія, давнє мистецтво наших предків.

Експозиція під назвою «Вишиванка в живописі Наталії Юзефович» - данина художниці, яка натхненна традиціями та любов'ю до рідної культури вміло і тонко відображала у своїх роботах український колорит, вроду нашого народу, красу його побуту та рідної землі.

До виставки увійшли 17 живописних полотен написаних в різні роки, з початку 50-х до кінця 80-х минулого століття.

Протягом багатьох років художниця створила цілу галерею портретів українок одягнених у вишиванки: тендітна, юна полтавчанка у вишитій сорочці білим по білому та гордовита буковинка у традиційному вбранні, статна і впевнена подолянка у сорочці з насиченим орнаментом і літня жінка, спокійна і задумлива, портрет видатної майстрині косівської кераміки Павлини Йосипівни Цвілик і багато інших живих і емоційних образів.

Виставка присвячена Дню незалежності України, її мета - познайомити відвідувачів з яскравою сторінкою творчості Наталії Юзефович, з картинами присвяченими національній ідентичності – вишиванці.

Виставка працюватиме до 19 вересня 2021 року.

Галерея працює щодня з 10.00 до 17.00, вихідний – понеділок.

Вхід вільний за умови наявності захисної маски.

Адреса галереї: вул. Космічна, 9