Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

6 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З ДИКОРОСЛИМИ ГРИБАМИ!

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З ДИКОРОСЛИМИ ГРИБАМИ!

Вересень 22, 2021

З початком осені в Україні настала грибна пора. На ринках з’явилися дикорослі гриби, а багато людей у вільний час відправляються до лісу на, так зване, тихе полювання. Але таке полювання, як і вживання страв із грибами, мають підвищений ризик.

Справді, гриби дуже корисний натуральний продукт, який може замінити м’ясо, фрукти й масло одночасно, а лікувальні властивості грибів доведені науково. У грибах є значна кількість білків, вуглеводів, мінеральних речовин, мікроелементів, екстрактивних та ароматичних речовин. Але усе це стосується виключно їстівних і безпечних грибів. А дикорослі лісові гриби, навіть їстівні, можуть викликати тяжкі отруєння, особливо якщо вони знаходяться неподалік забруднених водойм, поблизу промислових підприємств, каналізаційних і промислових стоків, складів мінеральних добрив та отрут тощо.

Небезпека отруйного гриба полягає в токсині, який міститься в ньому, кілька міліграмів якого достатньо, щоб викликати необоротну реакцію в організмі людини. Одні токсини завдають удару травному апарату, а інші – функції головного мозку. Третій різновид отруєнь, токсинами плазмотоксичного впливу, ушкоджує печінку та нирки. Дуже часто в одному отруйному грибі поєднуються кілька різновидів токсинів.

Тож купуючи гриби чи відправляючись за грибами в ліс необхідно пам’ятати, що вживання навіть їстівних грибів може викликати отруєння! Краще перевагу віддати іншим харчовим продуктам. Важливо також пам’ятати, що гриби протипоказані дітям до 14 років, людям похилого віку й особам, що мають захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, страждають на цукровий діабет, а також вагітним жінкам. Найкраще ж взагалі відмовитися від вживання дикорослих грибів й не купувати їх на стихійних ринках. А до лісу на збирання грибів краще йти з досвідченими грибниками і в жодному разі не дозволяти збирати гриби дітям або пробувати гриби сирими.

Якщо ж ви проігнорували ці рекомендації, то при перших ознаках отруєння грибами (біль в животі, нудота, блювота, пронос, слабкість) слід негайно викликати швидку допомогу й одразу ж починати промивання шлунку та кишківника. Залишки грибів або грибних страв треба обов’язково зберегти для лабораторного дослідження, щоб встановити причину отруєння та призначити правильне лікування.

Вже на початку грибного сезону у Кременчуці госпіталізовано двох дорослих та одну дитину з важким отруєнням грибами. На жаль, чоловік 50 років помер в реанімаційному відділенні. Тож думайте самі, чи вартує таке ризиковане гастрономічне задоволення Вашого здоров’я і життя?

 

Теги: #Новини #