Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

2 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Короновірус б’є рекорди. У Кременчуці вживають заходи, щодо зменшення ризику інфікування

Короновірус б’є рекорди. У Кременчуці вживають заходи, щодо зменшення ризику інфікування

Жовтень 25, 2021

Введення у начальних закладах Кременчука дистанційного навчання – вимушена міра, адже ситуація щодо захворюваності на COVID-19 у місті наближається до критичної межі. Про це повідомили на засіданні міського штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації.

За словами заступника міського голови Ольги Усанової у місті спостерігається значне підвищення рівня захворюваності на коронавірусну хворобу, щодня у Кременчуці реєструють понад 150 – 160 нових випадків  COVID-19, був такий день, коли виявили 182 таких випадки. На минулому тижні  встановлено  новий антирекорд з початку пандемії - зареєстрували 935 нових випадків, позаминулого тижня фіксували 757 таких випадків, а за тиждень перед тим 380. Ці цифри говорять про те, що ситуація кожного тижня погіршується.  Щодня до станції екстреної медичної допомоги звертаються в середньому 50 чоловік, які потребують екстреної допомоги, із них майже половину госпіталізують.  За чотирма індикаторами визначення рівня епідеміологічної небезпеки у Кременчуці вже перевищено пороги.  Так, відсоток від епідпорогу при нормативі менше 100 %, у місті  - 621 %, тобто станом на сьогоднішній день він фактично більше ніж у 6 раз перевищує епідпорог.  Коефіцієнт виявлення випадків інфікування – норматив має бути меншим 20 %, у Кременчуці він складає  39,2 %. Рівень госпіталізації повинен бути меншим 60%, у місті він складає 62,5 %. Динаміка рівня госпіталізації відповідно до нормативів має бути меншою за 50 %, у місті - 72,5%. Тобто за цими 4 показниками Кременчук уже фактично відповідає червоній  зоні карантинних обмежень. Не перевищені показники щодо охоплення тестуванням та завантаженість ліжок із киснем.  За нормативами потрібно  робити більше 300 досліджень на виявлення COVID-19 на 100 тисяч населення,  у Кременчуці роблять 1094. Щодо завантаженості  ліжок з киснем то місто вже наближається до критичної межі, за нормативами вона має бути  меншою за  65 %, наразі вона складає 56,2 %. Ольга Усанова наголошує, що сьогодні необхідно робити все можливе, щоб не допустити погіршення ситуації.

Начальник департаменту охорони здоров’я Максим Середа зазначає, що лікувальні заклади, де лікують  хворих COVID-19, майже заповнені. Кількість людей, які потребують інтенсивної кисневої терапії, а також штучної вентиляції легень наразі у Кременчуці  втричі більша, ніж навесні минулого року, і спрогнозувати, що буде через кілька днів дуже важко. Він наголошує, що будь які заходи щодо обмеження масового скупчення людей, в тому числі і введення дистанційного навчання, матимуть позитивний ефект і допоможуть медикам у боротьбі з COVID-19.