Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C
ДЕПАРТАМЕНТ У СПРАВАХ СІМЕЙ ТА ДІТЕЙ
Відпочинок дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом з супроводжуючою особою

Положення

про порядок організації та направлення дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою на відпочинок до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади

1. Загальні положення

1.1. Порядок направлення дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою, на відпочинок до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади визначає організацію підбору та направлення дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою до закладу оздоровлення та відпочинку.

1.2. До дитячого закладу оздоровлення та відпочинку на відпочинкові зміни тривалістю не менше 10 (десять) календарних днів направляються діти з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування віком від 4 до 17 років включно, які зареєстровані на території Кременчуцької міської територіальної громади, разом із супроводжуючою особою.

1.3. Кошти бюджету Кременчуцької міської територіальної громади спрямовуються Департаментом у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області на організацію відпочинку дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою.

1.4. Путівки на відпочинкові зміни до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку надаються безоплатно для дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою.

2. Порядок надання путівок до закладів оздоровлення та відпочинку

2.1. Департамент у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області забезпечує формування банку даних дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою та подальшого направлення до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади в порядку черговості.

2.2. Для реєстрації в банку даних дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою для направлення до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади одним із батьків або особою, яка їх замінює, (далі – заявник) до Департаменту у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області через Департамент «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області або через особистий кабінет на сайті Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області подаються заява (встановленої форми), паспорт громадянина України або посвідка на постійне проживання/посвідка на тимчасове проживання заявника, свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує зміну прізвища заявника, у разі повторного шлюбу чи інших причин, якщо такі зміни відбулися, документи, що підтверджують належність дитини до зазначеної категорії (форма індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда, що видається лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.10.2007 № 623; форма 080/о «Медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років», яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.12.2001 № 482 (зі змінами)).

2.3. Заяви від заявників до банку даних дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою, на відпочинок у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади приймаються на дітей, яким на момент подачі заяви виповнилось повних 4 (чотири) роки.

2.4. Строк надання адміністративної послуги – 3 робочих дні. Про результат розгляду заяви щодо реєстрації дитини в банку даних дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою, на відпочинок у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади, заявнику надходить відповідь у вигляді смс-повідомлення.

2.5. Для зняття з реєстрації дитини з банку даних дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою, на відпочинок у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади до Департаменту у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області через Департамент «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області або через особистий кабінет на сайті Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області подається заява (встановленої форми) від заявника, паспорт заявника, документ, що підтверджує зміну прізвища заявника у разі повторного шлюбу чи інших причин, якщо такі зміни відбулися.

2.6. Направлення дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою, на відпочинок до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади здійснюється через Департамент «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області або через особистий кабінет на сайті Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області Департаментом у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області відповідно до цього Положення з урахуванням того, що за рахунок бюджетних коштів дитина має право на забезпечення путівкою до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що така путівка не надавалася їй у поточному році за рахунок державного, обласного та місцевих бюджетів.

2.7. Прийом документів на направлення дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою, на відпочинок до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади здійснюється Департаментом у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області через Департамент «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області або через особистий кабінет на сайті Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

2.8. Заяви та документи від заявників на направлення дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою, на відпочинок до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади приймаються на дітей, яким на момент початку оздоровчої зміни виповнилось повних 4 роки та не виповнилось повних 18 років.

2.9. Департамент у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області розглядає заяви заявників щодо направлення дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою, на відпочинок до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади, формує та своїм наказом затверджує списки дітей, які направляються до закладу. Підставою для видання такого наказу є документи, зазначені в пункті 3.1. розділу 3 цього Положення, які мають зберігатися у Департаменті у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області протягом 3 років.

2.10. На підставі наказу Департаменту у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області заповнюються бланки путівок, які засвідчуються підписом керівника та печаткою Департаменту у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

2.11. Оформлені належним чином путівки передаються заявникам через Департамент «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області заявникам.

3. Перелік документів, необхідних для отримання путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади

3.1. Для отримання путівки для дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою, на відпочинок до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади заявником через Департамент «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області або через особистий кабінет на сайті Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, за умови ідентифікації особи за допомогою сервісу id.gov.ua, подаються наступні документи:

- заява (встановленої форми);

- паспорт громадянина України або посвідка на постійне проживання/ посвідка на тимчасове проживання заявника. Паспорт громадянина України заявника може надаватися у вигляді документа, отриманого за допомогою застосунку «Дія»;

- паспорт громадянина України або посвідка на постійне проживання/ посвідка на тимчасове проживання супроводжуючої особи (подається у разі, якщо супроводжуючою особою буде не заявник). Паспорт громадянина України супроводжуючої особи може надаватися у вигляді документа, отриманого за допомогою застосунку «Дія»;

- документ, що підтверджує зміну прізвища заявника у разі повторного шлюбу чи інших причин, якщо такі зміни відбулися, відомості про склад осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;

- свідоцтво про народження дитини (свідоцтво про народження дитини, видане в Україні, може надаватися у вигляді документа, отриманого за допомогою застосунку «Дія»);

- документи, що підтверджують належність дитини до зазначеної категорії (форма індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда, що видається лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.10.2007 № 623; форма 080/о «Медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років», яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.12.2001 № 482 (зі змінами)).

3.2. У разі особистого звернення до Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області паперові копії документів завіряються адміністратором Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, який їх приймає та звіряє з оригіналами документів. Копії документів скановані із застосунку «Дія» адміністратором не завіряються.

3.3. Перед відправленням до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку діти з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, яким надаються путівки, повинні пройти медичний огляд у встановленому законодавством порядку та отримати форму первинної облікової документації № 079-о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року № 990/23522, а також мати копію затвердженої форми індивідуальної програми реабілітації інваліда, дитини-інваліда, що видається медико-соціальними експертними комісіями, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08 жовтня 2007 року № 623 «Про затвердження форми індивідуальної програми реабілітації інваліда, дитини-інваліда та Порядку їх складання», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2007 року № 1197/14464.

3.4. Супроводжуючі особи дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, яким надається путівка, перед відправленням повинні пройти медичний огляд у встановленому законодавством порядку та отримати форму первинної облікової документації, а саме: довідку від сімейного лікаря про стан здоров’я з виписками від дерматолога, гінеколога (жінкам), флюорографічного дослідження, мати копію карти профілактичних щеплень (форма № 063/о), завірену належним чином.

4. Контроль за дотриманням вимог цього Положення

4.1. Якщо дитині надано путівку з порушенням вимог цього Положення, така путівка вважається виданою не за призначенням. У разі встановлення факту видачі путівки з порушенням законодавства вживаються заходи щодо повернення коштів у розмірі повної вартості путівки на рахунок Департаменту у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

4.2. Контроль за використанням коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади, передбачених Департаменту у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області на придбання путівок та відпочинок дітей з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, разом із супроводжуючою особою, в закладах оздоровлення та відпочинку здійснюється в установленому законодавством порядку.